Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

  •     

WIERZĘ W BOGA JAK ROZUMIEĆ PRAWDY WIARY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość szt.

Opis

Niejednokrotnie słyszałem stwierdzenie: „każdy człowiek w coś wierzy”. Wyraża ono powszechne przekonanie, że trudno jest żyć bez wiary w jakiś wyższy porządek życia, niepodlegający kaprysom ludzkiej woli. Bez wiary w to, co stałe i uporządkowane, człowiek nie odnalazłby sensu życia. Czy taka wiara jest już wiarą chrześcijańską? Nie. Istnieją zasadnicze różnice pomiędzy wiarą w jakieś ideały, np. w lepszą przyszłość ludzkości, w dobrodziejstwo techniki, w istnienie świata duchowego, a wiarą w Boga objawionego. Kiedy człowiek sam decyduje o tym, w co wierzy, a co odrzuca z objawienia, to sprzeciwia się samemu Bogu i wchodzi na drogę błądzenia. Dlatego Kościół już w pierwszych wiekach swego istnienia definiował w postaci krótkich formuł jak i w co należy wierzyć, chroniąc tym samym wspólnoty przed rozłamami i konfliktami. Formuły te nazywane są Credo (słowo to po łacinie oznacza wierzę) albo Symbolem Apostolskim, gdyż symbol z natury jest tym, co łączy, a Symbol Apostolski streszcza i syntetycznie wyraża wiarę apostołów.

Specyfikę wiary chrześcijańskiej wyrażają nie tylko prawdy zawarte w Credo, lecz także sposób, w jaki się modlimy. Chrześcijanin, który wierzy, że Bóg jest najlepszym i najczulszym Ojcem, że objawił nam swoją miłość przez swego Syna i cały czas działa w nas przez Ducha Świętego, modląc się, uznaje bliskość Pana Boga i stale poddaje się Jego prowadzeniu. Modlitwa pomaga człowiekowi wierzącemu całkowicie zmienić swoje życie; chrześcijanin, który się modli, nie koncentruje całej uwagi na sobie, lecz na Chrystusie. W czasie modlitwy uświadamia sobie swoją słabość, a także wyraża potrzebę mówienia o sobie dobremu Bogu. Modlitwa najczęściej przybiera charakter prośby lub podziękowania. W taki sposób, właśnie na modlitwie, buduje się relacja dziecięctwa chrześcijanina w stosunku do Boga. Istnieje ścisła zależność pomiędzy wiarą a modlitwą: im więcej wiemy na temat Pana Boga i Kościoła, tym bardziej podczas modlitwy uczymy się kochać Boga i bliźniego.

Niniejsza książka, stworzona przez Doktorantów Instytutu Teologii Dogmatycznej KUL, stanowi rodzaj przewodnika, służącego pogłębieniu znajomości poszczególnych prawd wiary, zawartych w Składzie Apostolskim. O tym, że taka pomoc jest potrzebna, przekonuje nas Ojciec Święty Benedykt XVI, który inaugurując Rok Wiary w Kościele katolickim, chciał, aby wszyscy katolicy umocnili swoją wiarę i by – przez osobiste świadectwo – pomogli powrócić błądzącym do kochającego Boga. Znajomość wiary chrześcijańskiej umacnia także więzi poszczególnych wiernych z Kościołem. Zarówno wiara osobista, napełniona zaufaniem do Boga, jak i wiara Kościoła, która jest Źródłem jedności pomiędzy wierzącymi, pozwala ludziom wierzącym zobaczyć obecność Pana Boga w ich życiu i radować się Jego miłością. Ufamy, że niniejsza publikacja pomoże P. T. Czytelnikom odkryć z radością, że wszystkie prawdy wiary chrześcijańskiej są drogowskazami służącymi temu, by życie ludzkie przeżyć mądrze i pobożnie.

ks. Krzysztof Guzowski

Informacje o książce
format:   135 x 200
oprawa:   miękka
strony:   148
rok wydania:   2013
ISBN:   9788375481297

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl