Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

W BLASKU WIARY - oprawa twarda

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

W swojej nowej książce pt. „W blasku wiary” ks. Grzegorz Pawłowski (Jakub Hersz Griner) stara się przybliżyć w sposób poetycki bogatą rzeczywistość wiary. Autor nosząc w swoim sercu traumę zagłady oraz łącząc w swojej osobie dwa światy – żydowski i chrześcijański – dzieli się szczerze bogactwem swojej wiary przeżywanej w Polsce i w Izraelu. Wiara nie jest dla niego jakąś abstrakcją i teorią, lecz rzeczywistością, w której zanurzone jest całe jego życie. Jest ona konkretna i dynamiczna wskazując, jak istotną rolę w życiu człowieka odgrywa obecność Boga, który jako jedyny może zaspokoić najgłębsze pragnienia ludzkiego serca.

Swoją nowa książkę ks. Grzegorz Pawłowski dedykuje wdzięcznym sercem siostrze Klarze Staszczak (1903-1991) – Benedyktynce, która w latach 1945-1978 pełniła funkcje dyrektorki Domu Dziecka w Puławach. Po męczeńskiej śmierci matki Miriam w Izbicy w 1942 roku, siostra Klara po wojnie stała się dla osieroconego chłopca żydowskiego – drugą mamą. Dom Dziecka w Puławach stał się dla niego nowym domem rodzinnym, który zawsze chętnie odwiedza podczas swoich przyjazdów do Polski.

(Wprowadzenie - ks. Mirosław S. Wróbel)

***


Dom Dziecka dla Sierot – Puławy,
pracują tu siostry Benedyktynki – nie dla sławy –
opiekują się sierotami, które były w poniewierce
i każda z nich ma dobre serce.
Siostra Klara Staszczak – jakby dobroć sama –
dla sierot, to druga mama.
Ona poszła do Boga po nagrodę,
a w Domu dziecka pracują siostry starsze i młode.
Ten Dom będzie zawsze moim Domem, choć jestem u schyłku życia,
A Siostra Klara Matką, choć nie od powicia.
Uratowany od zagłady Jakub Hersz zawsze o Was pamięta,
pomimo, że jego druga Ojczyzną jest Izrael – Ziemia Święta
i dedykuję Wam tę książkę – wdzięczny za miłość płynącą od Boga,
a postać Siostry Klary – drugiej Matki zawsze będzie mu droga.

Jakub Hersz
ks. Grzegorz Mały,
Który żyje dla Bożej chwały.

(Dedykacja)

***

Grzegorz Pawłowski urodził się 23 sierpnia 1931 r. w Zamościu jako Jakub Hersz Griner w pobożnej rodzinie żydowskiej. W trakcie wojny część Żydów, w tym całą rodzinę Grinerów, wysiedlono do Izbicy. Tam małemu Jakubowi udało się uciec na aryjską stronę. Ukrywał się przed nazistami dzięki pomocy polskich rodzin. Otrzymał również fałszywą metrykę chrztu, która - jak wspomina - wiele razy uratowała mu życie. Po wojnie trafił do sierocińca prowadzonego w Tomaszowie Lubelskim, tam również został ochrzczony. Sam powiedział księdzu, który przygotowywał go do Pierwszej Komunii Świętej, że nie ma chrztu - nikt nie domyślał się, że jest ocalonym dzieckiem żydowskim. Odkrył swoje powołanie i został kapłanem archidiecezji lubelskiej. Od 1970 roku pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii. Rada Miasta Lublina uchwałą z dnia 22 marca 2018 nadała Księdzu Infułatowi Grzegorzowi Pawłowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublina.

***

 

Dane techniczne

format: 130 x 205
oprawa: TWARDA
strony: 208
rok wydania: 2013
ISBN: 97883754814426

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl