Informujemy, że (z uwagi na zagrożenie epidemiczne) od dnia 16 marca 2020r. do odwołania, nie będzie możliwości realizacji płatności gotówką. Prosimy o wybór płatności przelewem lub kartą płatniczą.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

UZALEŻNIENIA-KULTY PUBLICZNOŚCI

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni

Opis

Książka podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: czym są kulty? Co zawiera oferta kultów szerokiego zasięgu? Kto kupuje oferowane produkty i usługi? Czy można uzależnić się od zastępczych form religijności? Jakie mogą być skutki uzależnienia tego typu?

Kulty, rozumiane jako zastępcze formy religijności, można rozpatrywać w kategoriach handlowych. Do kultów szerokiego zasięgu można zaliczyć m. in. astrologię, wróżbiarstwo, ezoterykę, okultyzm i medycynę niekonwencjonalną.

Książką porusza problematykę uzależnienia od kultów publiczności. Ukazuje religijność człowieka, jej fenomen i funkcje, prezentuje zastępcze formy religijności szerokiego zasięgu, przedstawia czynniki ryzyka i mechanizmy doprowadzające do utraty kontroli nad zachowaniami związanymi z ofertą kultową, charakteryzuje konsekwencje nadmiernego angażowania się w zastępcze formy religijności, zajmuje się profilaktyką angażowania się w oferty kultowe oraz pokazuje mity dotyczące skuteczności zastępczych form religijności, które są zawarte w reklamowanych produktach i usługach.

Informacje o książce
format:   105 x 165
oprawa:   miękka
strony:   240
rok wydania:   2005
ISBN:   8389659328

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl