Informujemy, że (z uwagi na zagrożenie epidemiczne) od dnia 16 marca 2020r. do odwołania, nie będzie możliwości realizacji płatności gotówką. Prosimy o wybór płatności przelewem lub kartą płatniczą.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

TOWARZYSTWO MUZYCZNE W LUBLINIE

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

Opis

Inspirator rozwoju miejskiej kultury muzycznej.

Książka Joanny Biegalskiej podejmuje wszystkie elementy problematyki, jakie powinien uwzględniać szeroko pojęty temat kulturotwórczego wpływu Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie nie tylko na lokalne środowisko. Wnosi wiele walorów poznawczych, uwydatnia rolę lubelskiego stowarzyszenia w tworzeniu i wspieraniu kultury muzycznej.

Z recenzji prof. dr hab. Jadwigi Kuczyńskiej

 

Lubelskie Towarzystwo Muzyczne jest znane nie tylko w kraju z powołania w latach 70. XX w. jedynego (wówczas) na świecie, dziś cieszącego się zasłużonym prestiżem Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków. Dla kultury muzycznej miasta jest to więc jedna z ważnych instytucji. Zapewne z tego powodu, jako główny aspekt badawczy, w tytule książki podkreślono funkcję tworzenia i wspierania kultury muzycznej w Lublinie. Autorka przyjęła szeroką perspektywę czasową, bez wprowadzania ograniczeń. Książka ta reprezentuje typ pracy historycznej. Wartością dokumentacyjną jest wyjątkowo obszerna i zróżnicowana podstawa źródłowa. Tę podstawę źródłową można uznać za w pełni reprezentatywną dla podjętego tematu.

Z recenzji prof. UMFC, dr. hab. Stanisława Dąbka

Informacje o książce
format:   170 x 240
oprawa:   miękka
strony:   346
rok wydania:   2011
ISBN:   9788375480740

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl