Informujemy, że przez miesiąc wrzesień 2020r., księgarnia stacjonarna (Lublin, ul. Ogrodowa 12) będzie czynna: pon - pt w godz. 9:00 - 17:00 i dodatkowo w każdą sobotę w godz. 9:00 - 14:00.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

  •     

ŚWIADEK PRAWDY W.FIJAŁKOWSKI

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

Opis

Prof. Włodzimierz Fijałkowski był wybitnym lekarzem ginekologiem-położnikiem, szeroko znanym w całej Polsce, a także na świecie, jako twórca polskiego modelu szkoły rodzenia i psychoprofilaktyki porodowej, popularyzator wiedzy z zakresu naturalnego planowania rodziny, naturalnego porodu i karmienia, obecności ojca przy porodzie, misterium rodzenia i zharmonizowanego rodzicielstwa, prekursor rozwoju psychologii prenatalnej w Polsce, popularyzator „pospolitego ruszenia” przeciw kulturze śmierci i niezłomny obrońca życia od poczęcia do naturalnej śmierci, promotor rodzicielstwa zgodnego z naturą, nowych idei z zakresu ekologii prokreacji, m.in. oczyszczenia nieekologicznej mentalności oraz proaborcyjnego słownictwa, propagator idei płciowości i płodności jako daru i zadania, znaczenia profilaktyki prekoncepcyjnej, czystości i dziewictwa oraz wychowania do małżeństwa.

Oddawana do rąk Czytelników publikacja obejmuje kilka części, m.in. ściśle biograficzną, następnie dotyczącą działalności wykładowej Profesora i dokonań zawodowych, osiągnięć wydawniczych, jak też sposobu spędzania czasu wolnego i życia rodzinnego. Jest to pierwsza książka charakteryzująca sylwetkę naukową, społeczną, psychologiczną i duchową profesora Włodzimierza Fijałkowskiego.

Zawarte w tej publikacji treści, zmierzające do nakreślenia szkicu Osoby i dzieła Włodzimierza Fijałkowskiego, ukazują go jako człowieka, w aspekcie jego dążenia do prawdy o człowieczeństwie, o świecie, o sobie samym, o prawdzie, której źródłem jest Bóg oraz o Bogu, który jest Prawdą.

„Pana Profesora Włodzimierza Fijałkowskiego miałam zaszczyt spotkać w czasie kursu „Szkoły Rodzenia” w 1997 r. w Łodzi. Był osobą niezwykle taktowną, z dużą kulturą osobistą i poczuciem humoru. Wtedy jako młoda położna poznałam człowieka, którego wiara w siłę rodziny, właściwego przygotowania do macierzyństwa i ojcostwa, a także wielki szacunek do godności osoby ludzkiej, od poczęcia do naturalnej śmierci, umocniły moje podejście zarówno do pracy zawodowej jak i sposobu prowadzenia zajęć w szkole rodzenia, a także opieki nad matką i dzieckiem oraz całą rodziną. ”.

Położna, Wrocław

 

Informacje o książce
format:   135 x 200
oprawa:   miękka
strony:   460
rok wydania:   2013
ISBN:   9788375481389

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl