Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

  •     

RAZEM DLA CHRYSTUSA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.

Opis

Wybór publikacji teologiczno-ekumenicznych pod redakcją ks. Stanisława Józefa Kozła.

Chociaż dzieło pojednania chrześcijan nie jest dziełem tylko ludzkim, lecz przede wszystkim Bożym, to nie dokonuje się jednak bez człowieka. Potrzebni są ludzie oddani całym sercem sprawie jedności Chrystusowego Kościoła. Tacy, którzy w miłości do Kościoła katolickiego – swojej duchowej ojczyzny – potrafią zobaczyć braci w chrześcijanach innych tradycji wyznaniowych, nie boją się ani odważnego stawiania pytań i poszukiwania z intelektualną uczciwością odpowiedzi, ani prawdy, umiejąc podporządkować się jej.

Ojciec prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski nie był i nie jest zwolennikiem „taniego ekumenizmu”, zamazującego różnice. Swoich wychowanków uczył wytrwałości w odkrywaniu prawdy i pokory wobec niej. W pracy naukowej umiejętnie łączy teologię dogmatyczną, ekumeniczną i mariologię. Jego wieloletnia działalność naukowa, pisarska i wydawnicza, praca w komisjach dialogu oraz dla Rady ds. Ekumenizmu KEP odcisnęły trwałe znamię na obliczu polskiego ekumenizmu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Jeszcze jedno cechuje Ojca Profesora – umiejętność zarażania pozytywnym myśleniem, dobrą energią i chęcią do działania tych, którzy znajdą się w jego kręgu. Niech teraz oddziałuje poprzez tę książkę. Jeden z pionierów polskiego ekumenizmu i wychowawca pokoleń ekumenistów na 80. rocznicę swojego chrztu daje nam tę książkę – świadectwo swej ekumenicznej i naukowej drogi. Drogi Bracie Celestynie – wielkie dzięki!

 

ks. dr hab. Przemysław Kantyka, prof. KUL

Dyrektor Instytutu Ekumenicznego KUL

Informacje o książce
format:   165 x 230
oprawa:   miękka
strony:   600
rok wydania:   2013
ISBN:   9788375481556

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl