Informujemy, że w dniach 25 - 30.11.2022r. księgarnia stacjonarna będzie nieczynna z powodu INWENTARYZACJI. Nie będą także realizowane zamówienia internetowe. Przepraszamy za utrudnienia.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

PRZEWODNIK LUBLIN wer. PL

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 14 dni

Dane techniczne

format: 145 x 200
oprawa: MIĘKKA
strony: 656
rok wydania: 2016
ISBN: 9788375481150

Opis

Lublin – Przewodnik to bogato ilustrowana publikacja, która przedstawia szczegółową historię miasta, opisaną piękną polszczyzną, oraz podaje praktyczne informacje, przydatne dla zwiedzających. Może być cenną pomocą dla każdego – dla mieszkańców i gości, dla turystów pozostających w Lublinie na dłużej i tych, którzy przybyli tu tylko na weekend. Przygotowane przez profesjonalistów (m.in. Marta Denys, Jadwiga Teodorowicz- Czerepińska i Dariusz Kopciowski) szlaki turystyczne pomogą poznać interesujące miejsca osobom przebywającym w Kozim Grodzie przez krótki czas, a ciekawe opisy zabytków mogą zachęcić turystów i biznesmenów z zagranicy do przyjazdu do nas na dłużej.

Przewodnik Wydawnictwa „Gaudium” jako pierwszy prezentuje zabytki zgodnie z chronologią ich powstawania, a tym samym ukazuje rozwój Lublina, otoczonego barierami naturalnymi i obronnymi fortyfikacjami. Malowniczy sposób opisu sprawia, że dobry przewodnik staje się interesującą lekturą, którą można czytać niczym powieść w zaciszu swojego pokoju.

Książka nie tylko przybliża oficjalną historię Lublina, ale także przedstawia mało znane ciekawostki. Dzięki opisom poszczególnych kamienic czytelnik może poznać losy zasłużonych dla miasta i Rzeczpospolitej lublinian, m.in. rodzin Lubomelskich, Wieniawskich czy Vetterów, a także dowiedzieć się, w jaki sposób z Lublinem związana była rodzina Marii Skłodowskiej-Curie.

W publikacji podjęty jest też ważny temat obecności w naszym grodzie Żydów. Można więc poznać historię żydowskiego Sejmu Czterech Ziem, dowiedzieć się, dlaczego Lublin był nazywany Jerozolimą Królestwa Polskiego, znaleźć odpowiedź na pytanie, czym były Jeszywas Chachmej i donżon oraz gdzie leżą one na mapie współczesnego miasta.

Przewodnik ukazuje wielokulturowość Lublina i wspólną pracę w ciągu wielu stuleci przedstawicieli wszystkich wyznań i narodowości. Przybliża również miejsca kultu: kościoły katolickie, świątynie ewangelicko-augsburskie i prawosławne, synagogi.

W książce przedstawione są także lokacje leżące poza głównymi trasami zwiedzania, gdyż Lublin jest dobrą bazą dla tych, którzy chcą poznać Lubelszczyznę. W jednym z rozdziałów opisane są okolice miasta i pobliskie miejscowości, m.in. Nałęczów i Puławy.

Ogromną zaletą przewodnika są zamieszczone w nim wykazy noclegów (o różnym standardzie) i adresy zakładów gastronomicznych.

 

Informacje o książce
format:   145 x 200
oprawa:   miękka
strony:   656
rok wydania:   2016
ISBN:   9788375481150

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl