Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

PROTOKOŁY WIZYTACJI KANONICZNYCH PRZEPROWADZONYCH PRZEZ BISKUPA LUBELSKIEGO ST. WYSZYŃSKIEGO

Protokoły_Wizytacji_Kanonicznych..._kard. Wyszyński.jpg
  • nowość
Dostępność: mała ilość
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

Dane techniczne

format: 142 x 204
oprawa: TWARDA
strony: 256
rok wydania: LUBLIN 2021
ISBN: 9788375484588

Opis

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia oraz 75. rocznica rozpoczęcia przez Niego biskupiej posługi w diecezji lubelskiej wzbudziła na nowo zainteresowanie dziedzictwem, jakie pozostawił. Jego cząstkę stanowią zawarte w publikacji materiały. Biskup Stefan Wyszyński od pierwszych dni swojej posługi objął ojcowskim sercem wszystkie wymiary życia duszpasterskiego na lubelskiej ziemi, odbywając m.in. wizytacje w parafiach. Książka zawiera 27 zachowanych w oryginale rękopiśmiennym lub w uwiarygodnionym odpisie protokołów z wizytacji kanonicznych parafii, które obecnie znajdują się w granicach archidiecezji lubelskiej i diecezji sandomierskiej. Uzupełniają je relacje z tych wydarzeń publikowane w prasie katolickiej. Protokoły są świadectwem życia religijnego wiernych, gorliwości duszpasterzy i zatroskania biskupa o stan duchowy i materialny Kościoła w trudnej powojennej rzeczywistości. Cennym dopełnieniem wiedzy zawartej w protokołach są zamieszczone w przypisach krótkie biogramy księży i innych osób związanych w tym czasie z życiem parafialnym diecezji. Kontekst kanoniczno-prawny wizytacji, określający m.in. formę protokołów, przybliżają przytoczone w aneksie teksty źródłowe dotyczące kwestii ich organizacji.

Arcybiskup lubelski Stanisław Budzik w Przedmowie do książki tak podsumował jej cele: „Wyrażam nadzieję, że pozwoli ona nie tylko lepiej poznać szczegóły posługi duszpasterskiej bł. Stefana Wyszyńskiego w diecezji lubelskiej, ale będzie także zachętą dla duszpasterzy i wiernych do realizowania Jego priorytetów w dzisiejszych czasach”.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl