Informujemy, że (z uwagi na zagrożenie epidemiczne) od dnia 16 marca 2020r. do odwołania, nie będzie możliwości realizacji płatności gotówką. Prosimy o wybór płatności przelewem lub kartą płatniczą.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO WE MSZY ŚWIĘTEJ

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 18,00 zł 18.00
ilość szt.

Opis

Liturgia słowa Bożego, stanowiąc pierwszą część Mszy św., pełni nie tylko funkcję dydaktyczną, ale także ożywia i pogłębia wiarę i przez to przygotowuje do czynnego i pobożnego uczestnictwa w Ofierze i uczcie eucharystycznej.

Dlatego uważne słuchanie słowa Bożego winno prowadzić do "komunii słowa", aby po niej nastąpiła Komunia Ciała Pańskiego. Papież Benedykt XVI pisze, że "słowo i Eucharystia tak ściśle przynależą do siebie, że nie można zrozumieć pierwszego bez drugiej: słowo Boże staje się sakramentalnym ciałem w wydarzeniu eucharystycznym. Eucharystia otwiera nas na na zrozumienie Pisma Świętego, tak jak Pismo Święte oświeca i wyjaśnia tajemnicę eucharystyczną " (VD 55). Ogłoszenie przez Benedykta XVI adhortacji Verbum Domini stało się impulsem do przygotowania niniejszej publikacji i ma służyć pomocą głównie celebrującym kapłanom, którzy przewodniczą liturgii Mszy św., ale także wszystkim posługującym w czasie liturgii słowa Bożego.

[Ks. Czesław Krakowiak, fragm. Wstępu]

Informacje o książce
format:   130 x 200
oprawa:   miękka
strony:   140
rok wydania:   2011
ISBN:   9788389659798

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl