Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

LISTY PEŁNE WIARY I PRZYJAŹNI

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 14 dni

Opis

"Angelo Giuseppe Roncalli i Giovanni Battista Montini pochodzili z różnych środowisk, inne były ich życiowe drogi, doświadczenia i charaktery, łączyła ich jednak przyjaźń oparta na fundamencie gorliwej służby Kościołowi Jezusa Chrystusa. Przez niemal 40 lat pisali do siebie listy. Prezentowana w niniejszej publikacji wymiana korespondencji pomiędzy tymi dwoma wybitnymi reprezentantami Kościoła, którzy wpisali się XX wieku w poczet następców św. Piotra, ukazuje bogactwo ich osobowości, niezachwianą wierność Ewangelii i głębokie przywiązanie do Kościoła.

Lektura zbioru pozwala zauważyć, że wymiana listów miała charakter nie tylko oficjalny. Znajdujemy w listach również wątki noszące znamiona prywatnej korespondencji: wymianę duchowych, osobistych refleksji, informowanie się o wydarzeniach wielkiej i małej wagi. Wszystko dokonuje się w postawie wzajemnego szacunku i pełnej duchowej kultury życzliwości."

"Prezentowana polskiemu czytelnikowi korespondencja ukazuje pasterzy zatroskanych o Kościół i jego przyszłość w zmieniającym się świecie, a przecież wiemy, że zmiany zachodzące w Europie w tamtych czasach niosły ze sobą ważne wyzwania. I to właśnie one skłoniły Jana XXIII, tak bardzo otwartego na natchnienia Ducha Świętego, do podjęcia zaskakującej Kościół i świat decyzji o zwołaniu Soboru Powszechnego, który rozpoczął nową epokę w dziejach Kościoła."

 Ze wstępu

Piszą o naszej książce:

Recenzja www.m.deon.pl

 

Informacje o książce
format:   150 x 210
oprawa:   miękka
strony:   480
rok wydania:   2014
ISBN:   9788375481747

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl