Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

KAZANIA ADWENTOWE I BOŻONARODZENIOWE

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Ks. Mieczysław Brzozowski urodził się we Lwowie 31 października 1933 r. jako syn Antoniego i Antoniny. W 1946 r. cała rodzina przenosi się do Jeleniej Góry. Tu ukończył liceum ogólnokształcące, a następnie rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie.

1 lipca 1956 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Piotra Kałwy. Podejmuje studia teologiczne na KUL, których zwieńczeniem jest najpierw tytuł doktora, a w roku 1981 doktora habilitowanego. Obejmuje kierownictwo katedry homiletyki w Instytucie Teologii Pastoralnej KUL. Był rektorem kościoła M.B. Zwycięskiej, w którym w czasie rodzenia się Solidarności tworzył prężny ośrodek duszpasterstwa świata pracy. W 1982 r. zostaje mianowany rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, którą to funkcję pełnił aż do nagłej śmierci 29 listopada 1991 r.

Zrządzenie opatrzności sprawia, że w otoczeniu naszym pojawiają się od czasu do czasu ludzie nadzwyczajni. Promieniujący szczególnym blaskiem dobroci, wzbogaceni żarliwością serca, obdarzeni mądrością jasnej, pogodnej myśli. Stają wśród nas jako znaki powołania ku życiu w Prawdzie. Rozpoznajemy ich niezwykłość w naturalnej prostocie, z jaką idą ku każdemu potrzebującemu człowiekowi, w radosnej pogodzie jaśniejącej we wszystkim, co czynią, w roztropnej mądrości zawierzenia każdej sprawy Temu, który czuwa nad nami. Idą przez świat, dzieląc się z każdym napotkanym w swej drodze bogactwem darów, jakie Bóg złożył w ich ręce. Takim człowiekiem, Sługą Bożym, był ks. Mieczysław Brzozowski. Dziękujemy Panu, że go na naszej drodze postawił.

 

Dane techniczne

format: 145 x 240
oprawa: MIĘKKA
strony: 116
rok wydania: 2011
ISBN: 9788375480870

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl