Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

GODNOŚĆ LUDZKA W KONTEKŚCIE SPOŁECZNYM

Dostępność: brak towaru
Cena: 46,00 zł 46.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Najnowsza książka ks. prof. Janusza Mariańskiego porusza kwestię godności ludzkiej. Temat ten jest żywo dyskutowany oraz badany we współczesnym świecie i stanowi istotny element aktualnego dyskursu naukowego, politycznego, społecznego i etycznego. Autor podkreśla, że „godność” jest pojęciem fundamentalnym i w szkicach analizuje je na gruncie socjologii, ale również innych nauk. Interdyscyplinarne dzieło ks. prof. Mariańskiego podejmuje różne aspekty dyskusji o godności ludzkiej, jednak główny nacisk zostaje położony na odniesienie do katolickiej nauki społecznej. Wielka erudycja autora, solidne fundamenty naukowe i rygory obiektywnej pracy badawczej widoczne w studium są źródłem jasnego i wartkiego wywodu. Książka jest przystępna także dla osób spoza kręgu akademickiego, ponieważ autor pisze bez zbędnego epatowania sztuczną naukowością i przez przystępny język ułatwia zrozumienie treści. Czytelnika może zainteresować także analiza badań przeprowadzonych wśród polskiego społeczeństwa.

 

 

Dane techniczne

format: 170x240
oprawa: MIĘKKA
strony: 470
rok wydania: 2017
ISBN: 9788375482317
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl