Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

DROGA DO ŚWIĘTOŚCI

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

W książce Droga do świętości ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera) Czytelnik znajdzie wiele rad i wskazówek, jak realizować ewangeliczną świętość w codzienności.

Przywołane przez Autora biogramy Sługi Bożej Matki Róży Czackiej oraz świętych karmelitanek: Edyty Stein i Małej Arabki to przekonujące przykłady, że świętość może objawić się również w skrajnie trudnych warunkach, a jej moc – przezwyciężyć zło, nawet jeśli wydaje się ono nie do pokonania. Autor, który jako żydowskie dziecko cudem przeżył czas Zagłady, opisuje też historie swoich rodaczek: zamordowanej w Auschwitz holenderskiej żydówki Etty Hillesum oraz ocalałej – podobnie jak Autor – Reginy Fabrykant (Riwki Bursztyn).

Jednak publikacja ks. Grzegorza Pawłowskiego to nie tylko obrazy przedstawiające grozę czasów drugiej wojny światowej. To rymowana opowieść o życiu, o jego pięknie i doświadczeniach, o trudnych chwilach i codziennych radościach. Wszystkie utwory przenika optymizm, biją z nich nadzieja i wiara w to, że ziemskie życie to droga do nieba. Na tej drodze nieodzowne są miłość i poczucie humoru, którymi Autor obficie dzieli się z Czytelnikiem.

***

Grzegorz Pawłowski urodził się 23 sierpnia 1931 r. w Zamościu jako Jakub Hersz Griner w pobożnej rodzinie żydowskiej. W trakcie wojny część Żydów, w tym całą rodzinę Grinerów, wysiedlono do Izbicy. Tam małemu Jakubowi udało się uciec na aryjską stronę. Ukrywał się przed nazistami dzięki pomocy polskich rodzin. Otrzymał również fałszywą metrykę chrztu, która - jak wspomina - wiele razy uratowała mu życie. Po wojnie trafił do sierocińca prowadzonego w Tomaszowie Lubelskim, tam również został ochrzczony. Sam powiedział księdzu, który przygotowywał go do Pierwszej Komunii Świętej, że nie ma chrztu - nikt nie domyślał się, że jest ocalonym dzieckiem żydowskim. Odkrył swoje powołanie i został kapłanem archidiecezji lubelskiej. Od 1970 roku pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii. Rada Miasta Lublina uchwałą z dnia 22 marca 2018 nadała Księdzu Infułatowi Grzegorzowi Pawłowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublina.

***

 

Dane techniczne

format: 130 x 205
oprawa: MIĘKKA
strony: 256
rok wydania: 2016
ISBN: 9788375482423

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl