Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Zgodnie z art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

BŁOGOSŁAWIONY EMILIAN KOWCZ. PROBOSZCZ MAJDANKA

Dostępność: mała ilość
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

Dane techniczne

format: 140 x 205
oprawa: Miękka
strony: 202
rok wydania: 2020
ISBN: 9788375483949

Opis

Błogosławiony Emilian Kowcz, nazywany Proboszczem Majdanka, jako kapłan greckokatolicki swoim poświęceniem zapisał się w historii XX w. Starał się jednać ludzi różnej narodowości i wiary, do końca swojej misji broniąc Polaków i Ukraińców, z determinacją ratując Żydów. W KL Lublin, nazywanym Majdankiem, pełnił posługę duszpasterską i uznając ją za swoją misję, Błogosławiony Emilian Kowcz – Proboszcz Majdanka, w poczuciu odpowiedzialności za współwięźniów, poniósł śmierć męczeńską.
Publikacja Błogosławiony Emilian Kowcz – Proboszcz Majdanka stanowi uhonorowanie osoby kapłana, który swoją postawą dawał świadectwo wiary zarówno w Boga, jak i w drugiego człowieka.

dr Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublina

 

Tylko ci, którzy z własnego doświadczenia znają tamte straszne czasy, mogą w pełni zrozumieć, jak wiele odwagi i poświęcenia potrzeba było wówczas, aby okazać zwykły ludzki odruch współczucia i solidarności.
Naszym obowiązkiem jest przywrócić pamięć o nich i należne im miejsce w panteonie bohaterów. W pełni na to zasłużyli. Pokazali, że zło trzeba i można
dobrem zwyciężać. Są wzorem człowieczeństwa dla nas i dla przyszłych pokoleń – ponad wszelkie granice, wszelkie wyznania, po wsze czasy.

prof. Adam Daniel Rotfeld

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl