Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

BŁOGOSŁAWIONA S. MARTA WOŁOWSKA. WIERNI BOGU T.III

Dostępność: mała ilość
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

Autor: -
Kod produktu: Świ000054

Opis

Publikacja także w formie ebooka (zakładka EBOOKI).

https://ebookpoint.pl/ksiazki/blogoslawiona-s-marta-wolowska-1879-1942-mistyczka-i-meczennica-ks-marek-chmielewski,e_3udu.htm

https://www.legimi.pl/ebook-blogoslawiona-s-marta-wolowska-1879-1942-ks-marek-chmielewski,b1176040.html

Siostra Marta Wołowska „do chwały ołtarzy została wyniesiona jako męczennica i taką też została zapamiętana przez potomnych, jednak bliższe poznanie jej postaci zwraca uwagę na mniej znany, lecz zasadniczy rys jej duchowości.
Jest nim doświadczenie mistyczne, które towarzyszyło jej powołaniu zakonnemu od jego narodzin w lubelskim kościele Kapucynów aż do chwili męczeńskiej śmierci.Mistyczne zjednoczenie z Panem było źródłem gorliwości zakonnej i pełnej poświęcenia służby bliźnim wszędzie, gdzie została posłana, a szczególnie w Maciejowie, którego historia trwale wiąże się z jej osobą. Błogosławiona s. Marta jest więc mistyczką i męczennicą.
Należałoby raczej powiedzieć, że głębokie życie duchowe osiągające mistyczny poziom zjednoczenia z Chrystusem inspirowało ją do heroicznego poświęcenia dla
bliźnich aż po ofiarę z życia”.
fragm. Zakończenia


Dane techniczne

format: 140 X 205
oprawa: MIĘKKA
strony: 144
rok wydania: LUBLIN 2022
ISBN: 9788375484212

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl