Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM w celu otrzymywania informacji handlowych i marketingowych.
2. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

BIBLIA ARAMEJSKA TARGUM NEOFITI 1. TOM 2 KSIĘGA WYJŚCIA - w. naukowe

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Nagroda

 

FENIKS 2018

 

Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

 

kategoria literacka

 

WYDANIE W JĘZYKU POLSKIM I ARAMEJSKIM

Literatura targumiczna zawiera w sobie tłumaczenia tekstów ksiąg Starego Testamentu ubogacone o liczne informacje dotyczące środowiska, w którym powstawały. Dlatego też jest to bezcenny komentarz do oryginału. Rzuca ona wyjątkowe światło na szersze rozumienie znaczenia tekstu biblijnego z jego praktycznym odniesieniem do konkretnej sytuacji życiowej słuchacza. Prof. James H. Charlesworth z Princeton uważa, że „targumy […] są oknami, przez które możemy wniknąć w wyobraźnię autora, wejść w jego kulturę i dzięki temu skorygować nasze ubogie myślenie.”

Opublikowany nakładem wydawnictwa „Gaudium” tom pt. Targum Neofiti 1. Księga Wyjścia jest przekładem autorstwa ks. prof. M. S. Wróbla i to z kolei 2. tom z serii Biblia Aramejska. Jego lektura jeszcze bardziej wprowadza czytelnika w bogaty świat wrażliwości i myślenia starożytnych Żydów. Do tej pory ukazał się tom pt. Targum Neofiti 1. Księga Rodzaju, a już wkrótce opublikowany zostanie obszerny wstęp do całej serii Biblia Aramejska pt. Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej. Słowo otwierające do tego tomu napisał kardynał Gerhard L. Müller – prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną serii Biblia Aramejska pod adresem https://bibliaaramejska.eu.

Strona - Biblia Aramejska

Informacje o książce
format:  168x236
oprawa:  twarda
strony:  504
rok wydania:  2017
ISBN:  978-83-7548-207-2

 

Dane techniczne

format: 168 x 236
oprawa: TWARDA
strony: 504
rok wydania: LUBLIN 2017
ISBN: 9788375482072
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl