Promocja książki "Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem" - podziękowanie
Promocji książki Czas i dźwięk na KUL
Dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkaniu promocyjnym poświęconym książce Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem.
 
Promocja książki odbyła się na KUL-u w ramach KULowskich Spotkań Literackich. Gościem specjalnym była Pani Teresa Księska-Falger – pianistka, popularyzatorka muzyki, autorka wielu felietonów i recenzji muzycznych oraz redaktorka książki Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem. Gospodarzem spotkania był rektor KUL, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński. Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Tomasz Rakowski – zastępca dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Lublina do spraw marketingu. Przybyłych gości przywitała Pani dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska. Spotkanie poprowadziła Pani dr hab. Agata Seweryn. Uczestnicy promocji mieli okazję posłuchać muzyki prof. Andrzeja Nikodemowicza oraz obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą fotografie z życia Kompozytora. Po spotkaniu Pani Teresa Księska-Falger podpisywała książkę, którą można było nabyć w promocyjnej cenie.
 
Cieszymy się, że publikacja wzbudziła żywe zainteresowanie. To pierwsze spotkanie poświęcone książce o Andrzeju Nikodemowiczu, także cenionym profesorze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, było niezwykle interesujące i ważne dla społeczności Uniwersytetu i naszego miasta, które na 37 lat stało się drugim domem Kompozytora.
 
 
Zapraszamy również do obejrzenia filmu z promocji, który prezentujemy Państwu dzięki uprzejmości Pana Zenona Krawczyka.

 

 
 

Koncert Laureatów Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych GAUDIUM - relacja
Plakat koncert Laureatów Gaudium
Pani Ewa Pomykła-Grabowska uczestniczyła jako przedstawiciel Wydawnictwa "Gaudium" w koncercie laureatów IX edycji wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych GAUDIUM.
 
W Koncercie Laureatów wystąpiło pięć zespołów i dwunastu solistów, którzy przybyli z całego województwa lubelskiego, między innymi Biłgoraja, Zamościa, Lublina czy Tomaszowa. Wystąpili również wykonawcy, którzy otrzymali wyróżnienia w trakcie wcześniejszych przesłuchań. Zespół „Śnieżynki” z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju otrzymał nagrodę Grand Prix Festiwalu. „Śnieżynki” zostały również uhonorowane nagrodą publiczności. Na zakończenie festiwalu wszystkie zespoły i soliści wykonały piosenkę finałową Pierwsza gwiazda.
 
Widoczny w galerii zdjęć wielki pluszowy miś był nagrodą publiczności.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wszystkim występującym wykonawcom - zespołom i solistom oraz organizatorom za piękny koncert.
czytaj całość »
Promocja książki "Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem"
Zaproszenie Promocja Czas i dźwięk
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” pragnie serdecznie zaprosić na spotkanie promocyjne książki Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem współorganizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 
Spotkanie odbędzie się w ramach KULowskich Spotkań Literackich dnia 18 stycznia 2018 roku w sali 208 Gmachu Głównego (Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin) o godzinie 19:00. Profesor Andrzej Nikodemowicz był kompozytorem, pianistą i pedagogiem, honorowym obywatelem miasta Lublina, związanym także z Lwowem oraz patronem międzynarodowego festiwalu muzycznego.
 
Gościem specjalnym będzie Teresa Księska-Falger.
 
Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Lublina dr. Krzysztofowi Żukowi za objęcie publikacji Honorowym Patronatem.
Dziękujemy Programowi 2 Polskiego Radia, TVP3 Lublin i Katolickiej Agencji Informacyjnej za objęcie patronatami medialnymi książki.

Koncert Laureatów Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych GAUDIUM
Plakat koncert Laureatów Gaudium
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” pragnie zaprosić na koncert laureatów IX edycji wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych GAUDIUM, przy którego organizacji Wydawnictwo współpracowało.
 
Koncert odbędzie się 7 stycznia 2018 w Biłgorajskim Centrum Kultury w godzinach od 11:00 do 13:30 i wystąpią na nim laureaci Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych GAUDIUM, soliści i zespoły reprezentujący szkoły oraz domy kultury, które działają na terenie województwa lubelskiego. Młodzi artyści wykonają tradycyjne kolędy oraz współczesne piosenki świąteczne w różnych językach i zróżnicowanych aranżacjach muzycznych. W trakcie wydarzenia zostaną wręczone dyplomy i nagrody specjalne, wśród nich także od naszego Wydawnictwa.
 
 
Koncert będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz Jagody Stasiewicz, uczennicy SP1 w Biłgoraju, która w maju ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi i obecnie przechodzi kosztowna rehabilitację.
"Archikatedra Lubelska" nagrodzona Wawrzynem Pawła Konrada
Wawrzyn Pawła Konrada
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” pragnie poinformować, że książka Archikatedra Lubelska przygotowana i wydana naszym staraniem otrzymała nagrodę w konkursie "Książka roku 2016" organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Lublinie i została uhonorowana Wawrzynem Pawła Konrada w kategorii Lublin – wydawnictwo albumowe.
 
Zapraszamy do obejrzenia naszej publikacji wraz z innymi nadesłanymi książkami na wystawie pokonkursowej eksponowanej w holu Biblioteki przy ul. Narutowicza 4, 20-950 Lublin.
 
Składamy podziękowania Kapitule Nagrody oraz Dyrekcji Biblioteki za docenienie publikacji Wydawnictwa "Gaudium".
 
Gratulujemy również serdeczne wszystkim laureatom nagrodzonym w pozostałych kategoriach.
 
 
 
Promocja książki "Sacrum i profanum" - podziękowanie
Zdjęcie z promocji książki Sacrum i profanum
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” dziękuje wszystkim za bardzo liczne przybycie na promocję książki Sacrum i profanum, dyskusję panelową o publikacji i spotkanie z jej autorem ks. prof. Alfredem Wierzbickim.
Promocja odbyła się w Sali Malarstwa Polskiego w Muzeum Lubelskim na Zamku Lubelskim.
 
Szczególne podziękowania składamy Jego Ekscelencji ks. bp. Mieczysławowi Cisło, który opowiedział o swojej znajomości i współpracy z autorem publikacji. Dziękujemy również ks. Rafałowi Pastwie z redakcji „Gościa Niedzielnego”, oddział w Lublinie za poprowadzenie spotkania oraz panelistom dyskutującym o książce Księdza Profesora – Pani Patrycji Mikulskiej, Panu Grzegorzowi Linkowskiemu i Panu Lechowi Skwarskiemu. Składamy również podziękowania wszystkim gościom z publiczności, którzy zabrali głos i podzieli się swoimi pytaniami, przemyśleniami i wspomnieniami związanymi z pracą ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. Po zakończeniu części dyskusyjnej, można było poprosić Autora o dedykację i wielu uczestników spotkania skorzystało z tej możliwości ustawiając się w długiej kolejce.
 
Oprawę muzyczną przygotował Pan Jacek Sribniak, któremu dziękujemy za uświetnienie spotkania wykonaniem dwóch utworów na klarnecie, które tak jak felietony, nawiązywały do współistnienia sacrum i profanum.
 
Jesteśmy wdzięczni za Państwa obecność i zapraszamy na kolejne promocje Wydawnictwa „Gaudium”.
 
 
 

 
 
Zapraszamy również do obejrzenia filmu z promocji, który prezentujemy Państwu dzięki uprzejmości Pana Zenona Krawczyka.

 

Zaproszenie na promocję książki "Sacrum i profanum" ks. prof. Alfreda Wierzbickiego
Plakat informujący o promocji książki Sacrum i profanum
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” serdecznie zaprasza na promocję książki ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego pt. Sacrum i profanum. Felietony 2013-2017.
 
Promocja odbędzie się 28 listopada 2017 r (wtorek) o godz. 18.00 na Zamku Lubelskim (Galeria Malarstwa Polskiego).
W programie m.in. panel dyskusyjny z Patrycją Mikulską, Grzegorzem Linkowskim i Lechem Skwarskim. Spotkanie poprowadzi ks. Rafał Pastwa.
 
Oprawa muzyczna: Dariusz Jacek Sribniak (klarnet).
 
XX Targi Wydawców Katolickich w Lublinie - podziękowania
Gaudium na Targach SWK KUL 2017
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” serdecznie dziękuje wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska w trakcie XX Targów Wydawców Katolickich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 
Cieszymy się, że mogliśmy Państwu zaprezentować nasze pozycje oraz przedstawić nowości. Jesteśmy wdzięczni, że spotkaliśmy się z Państwa dużym zainteresowaniem.
 
Publikacje Wydawnictwa wzbudziły również ciekawość TVP3 Lublin, relację z Targów i rozmowę o naszych książkach można było obejrzeć w telewizji regionalnej w Panoramie Lubelskiej (dostępna obecnie na stronach TVP3), za co wyrażamy wdzięczność dziennikarzom i redaktorom.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne prezentacje książek Wydawnictwa "Gaudium".
 
XX Targi Wydawców Katolickich w Lublinie - zaproszenie na koncert
Plakat koncert w ramach XX Targów SWK
 
Wydawnictwo "Gaudium" zaprasza na koncert w rocznice Niepodległości z programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej.
 
Koncert odbędzie się pierwszego dnia Targów - 16 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, Aleje Racławickie 14. Wstęp na koncert jest wolny.
 
W tym roku pragniemy, aby był to koncert w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, a jego przesłanie było zawarte wokół hasła: Lublin w służbie państwa i wiary na przestrzeni wieków. Program ten koncentrowałby się na prezentacji trzech wydarzeń istotnych z punktu widzenia historii Lublina i regionu. Pierwszym z nich jest 700-lecie lokacji miasta Lublin, drugim przypadająca w listopadzie 2018 roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a trzecim 100. rocznica powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Wydawnictwo Gaudium zaprasza na XX Targi Wydawców Katolickich w Lublinie

Wydawnictwo "Gaudium" zaprasza serdecznie na XX Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się od 15 do 17 listopada 2017 r. w godzinach 9-18 w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zachęcamy gorąco do odwiedzenia naszego stoiska - będziemy, jak co roku obecni z naszymi publikacjami!

Będzie można zapoznać się oraz nabyć nasze publikacje, między innymi Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowsze, tj. piąte, na nowo opracowane i poprawione wydanie Biblii Tysiąclecia, ze słowem wstępnym ks. abp. Stanisława Budzika, cykl Spotkania z Katechizmem Kościoła Katolickiego autorstwa ks. abp. Stanisława Budzika, niezwykłą książkę-świadectwo Mocą Imienia Jezus, a także bogatym wyborem literatury dla dzieci - nową, trzecią częścią Wesołych Przygód AmelkiModlitwami skrzata i jego brata oraz kolorowankami z naklejkami np. Mój Różaniec czy Zdrowaś, Maryjo.

Porozumienie z Centrum Kształcenia Ustawicznego w sprawie kształcenia praktycznego
Podpisanie porozumienia z CUK
 
Wydawnictwo "Gaudium" z przyjemnością pragnie poinformować, że zostało zawarte porozumienie z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Lublinie w sprawie kształcenia praktycznego w rzeczywistych warunkach pracy. Dzięki porozumieniu Wydawnictwo przez rok przeprowadzi cykl edukacyjny dla uczestników kursu w zawodzie Technik organizacji reklamy. Zapoznają się oni z praktycznymi aspektami działalności wydawniczej i poligraficznej oraz zdobędą wiedzę sprzedażową i marketingową w znanym na polskim rynku wydawnictwie. Cieszymy się, że nasza firma będzie mogła wspomóc praktyczną edukację.
LUBSACRO 2017 – Podziękowania
Gaudium na Lubsacro 2017
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” serdecznie dziękuje wszystkim gościom za przybycie na premierę najnowszego albumu Arena Młodych, 23 lipca 2016, ŚDM Lublin podczas uroczystego otwarcia Targów Lubsacro 2017.
 
Nasze stoisko odwiedzili m.in. Jego Ekscelencja ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, oraz ks. Mirosław Ładniak, koordynator Areny Młodych w Lublinie.
 
Promocja nowej publikacji Wydawnictwa wzbudziła duże zainteresowanie mediów, za co wyrażamy wdzięczność dziennikarzom i redaktorom. Składamy także podziękowanie osobom, które poświęciły swój czas na obejrzenie jubileuszowej wystawy „Jubileusz 40-lecia Wydawnictwa Gaudium”.
 
Cieszymy się radością dzieci obdarowanych drobnymi upominkami w nagrodę za najlepsze prace w konkursie Moja Parafia oraz życzymy im dalszych sukcesów artystycznych.
 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za obecność i zapraszamy na kolejne prezentacje książek naszego Wydawnictwa.
 
Nowość - album Arena Młodych, 23 lipca 2016, ŚDM Lublin
Album Arena Młodych
Wydawnictwo „Gaudium” serdecznie zachęca do zapoznania się z nowym albumem Arena Młodych, 23 lipca 2016, ŚDM Lublin.
 
Premiera albumu odbędzie się we środę 27 września o godzinie 12.00 podczas uroczystego otwarcia Targów LUBSACRO 2017 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. W trakcie promocji mamy nadzieję gościć znamienite osobistości, szczególnie cieszymy się z zapowiedzianej obecności arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.
 
Książka upamiętnia diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży, wydarzenie sprzed roku, które dla wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny było wspaniałym doświadczeniem radości, pokoju, nadziei i braterskiej jedności. Publikacja przypomina czas radosnego świętowania i daje możliwość przeżywania na nowo spotkania młodych ludzi z całego świata.
 
Album, oprócz zdjęć oddających radosną atmosferę spotkania, zawiera świadectwa uczestników, które są wspomnieniem przeżyć duchowych. Całość – zdjęcia i artykuły – stanowi swoistą kronikę święta młodych. Poza opisem tytułowego spotkania znalazły się tu także relacje i zdjęcia wydarzeń z regionu.
 
Mamy nadzieję, że album spotka się z przychylnym przyjęciem.
Wkrótce Targi LUBSACRO 2017
Zaproszenie - Targi LUBSACRO 2017
IX Lubelskie Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO 2017 rozpoczną się już 27 września 2017! Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza na LUBSACRO 2017 do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.
 
Po raz pierwszy podczas IX edycji targów LUBSACRO odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom personalizmu chrześcijańskiego. Poprowadzi ją ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC, pracownik naukowy UKSW w Warszawie, kierownik pierwszej na świecie Katedry Personalizmu Chrześcijańskiego. Ksiądz Profesor opublikował w 2010 r. książkę „Znaczenie osoby w teologii Josepha Ratzingera – Benedykta XVI”.
 
Zaplanowano także spotkanie z poetą i pisarzem, ks. Januszem Kozłowskim oraz warsztaty dla katechetów. Będzie można obejrzeć wystawę malarstwa „Spojrzenia Madonny”, fotografii „Na drodze do Fatimy” oraz wystawę „Jubileusz 40-lecia Wydawnictwa Gaudium. Pierwszego dnia przewidziano wręczenie wyróżnień w konkursie plastycznym „Moja parafia”, nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie w trakcie targów.
 
Bezpłatna rejestracja wraz z dodatkowymi informacjami jest dostępna na stronie REJESTRACJA.
czytaj całość »
Dawny Lublin we Lwowie
Okładka - Katalog wystawy Dawny Lublin
Zapraszamy na wystawę Dawny Lublin, którą można obejrzeć od 8 września do 22 października 2017 r. w siedzibie Lwowskiego Muzeum Historycznego we Lwowie.
 
Jest ona jednym z wydarzeń związanych z jubileuszem 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich i odbywa się w ramach Festiwalu Partnerstwa. Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog, który mógł powstać dzięki współpracy z Wydawnictwem Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”. Teksty katalogu przygotowano w trzech wersjach językowych (polskiej, ukraińskiej i angielskiej), dzięki czemu publikacja jest doskonałym uzupełnieniem wystawy i może stanowić unikalny prezent przybliżający piękno i historię tego cudownego miasta nie tylko Polakom.
Na wystawie można obejrzeć 88 artystycznych przedstawień Lublina powstałych na przestrzeni wieków (od 1618 do 1939). W pierwszej części są to dawne dzieła, niezwykłe portrety miasta stworzone przez malarzy polskich, takich jak Aleksander Gierymski i Leon Wyczółkowski oraz europejskich. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. prace olejne, grafiki i rysunki. W drugiej części wystawy znajdują się współczesne fotografie Piotra Maciuka. Ukazują najcenniejsze i najciekawsze zabytki architektoniczne miasta. Rozległe panoramy i malownicze zaułki składają się na niezwykły wizerunek 700-letniego miasta. Zdjęcia mają zarówno walor artystyczny, jak i dokumentalny, stanowią więc uzupełnienie pierwszej części wystawy.
 
Miejsce: Lwowskie Muzeum Historyczne, Rynek 6 (Kamienica Królewska)
Czas trwania: 8.09-22.10.2017 (część fotograficzna 8.09-15.10.2017)
Wystawa czynna w godzinach 10.00-17.00.
Pomoce katechetyczne w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej
Okładka - Czekam na Ciebie Panie Jezu
 
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza do zapoznania się z prezentacją przybliżającą pomoce katechetyczne w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej.
 
Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci przygotowują się do niego przez cały rok na katechezie w szkole, na spotkaniach w parafii oraz w domu. Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” opracowało książki i pomoce katechetyczne, aby ułatwić uczniom przyjęcie prawdy, że najważniejsze jest spotkanie z Panem Jezusem.
 
czytaj całość »
Wydawnictwo Gaudium zaprasza na Targi LUBSACRO oraz do udziału w konkursie plastycznym "Moja Parafia"
Baner LUBSACRO 2017
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza na IX Lubelskie Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO 2017, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin, przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.
 
Targi LUBSACRO to doskonałe miejsce do prezentacji nowości sztuki sakralnej, dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowoczesnej techniki w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej.
Targi LUBSACRO to bogata oprawa artystyczna, koncerty, panele dyskusyjne oraz konferencje o charakterze religijnym.
 

 
Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież gimnazjalną i nauczycieli do uczestnictwa w konkursie plastycznym Moja Parafia organizowanym przez Targi Lublin S.A. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej obraz kościoła, portret sylwetki księdza bądź dowolną scenę z życia parafii.

Prace można nadsyłać w dniach 22.05.2017 do 18.09.2017 roku. Rozdanie nagród nastąpi 27.09.2017 roku podczas Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas targów.
 
Więcej informacji wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową na stronie Targów LUBSACRO.
 
Kredki
Zapowiedź - nowy podręcznik dla sześciolatków
Okładka - nowy podręcznik dla sześciolatków Jezus moim przyjacielem
 
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zapowiada nowy podręcznik oraz poradnik metodyczny nauczyciela religii dla przedszkola grupa sześciolatków pod tytułem Jezus moim przyjacielem.
 
Znowelizowana ustawa o systemie oświaty przyniosła zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Od września 2017 roku wiek, od którego dziecko będzie musiało rozpocząć naukę w szkole podstawowej, to siedem lat. Pojawiła się więc grupa sześciolatków, dla których Wydawnictwo „Gaudium” przygotowuje nowy pakiet pt. Jezus moim przyjacielem, na który składa się podręcznik dla ucznia oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela religii. Pakiet przygotowywany jest od podstaw i charakteryzuje się nowoczesną grafiką i ciekawymi propozycjami zadań dla uczniów, a poradnik metodyczny przygotowany przez katechetów-praktyków może stać się znaczącą pomocą w pracy katechetycznej w szkole w sytuacji, kiedy brakuje pomocy dla sześciolatków.
 
Przewidywana dostępność sierpień 2017.
 
czytaj całość »
Informacja Komisji Wychowania Katolickiego KEP - nowa Podstawa Programowa Katechezy
Okładka folderu podręczniki
 
Informujemy, że zgodnie z decyzją Komisji Wychowania Katolickiego KEP prace nad nową Podstawą Programową Katechezy będą trwały około 2 lat. W okresie przejściowym obowiązuje Podstawa Programowa Katechezy z 2010 oraz zgodne z nią programy i podręczniki. W roku szkolnym 2017/2018 w VII klasie szkoły podstawowej stosowane będą podręczniki do I klasy gimnazjum a w roku szkolnym 2018/2019 w VIII klasie obowiązywać będą podręczniki do II klasy gimnazjum.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl