Pomoce katechetyczne w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej
Okładka - Czekam na Ciebie Panie Jezu
 
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza do zapoznania się z prezentacją przybliżającą pomoce katechetyczne w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej.
 
Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci przygotowują się do niego przez cały rok na katechezie w szkole, na spotkaniach w parafii oraz w domu. Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” opracowało książki i pomoce katechetyczne, aby ułatwić uczniom przyjęcie prawdy, że najważniejsze jest spotkanie z Panem Jezusem.
 
czytaj całość »
Wydawnictwo Gaudium zaprasza na Targi LUBSACRO oraz do udziału w konkursie plastycznym "Moja Parafia"
Baner LUBSACRO 2017
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza na IX Lubelskie Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO 2017, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin, przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.
 
Targi LUBSACRO to doskonałe miejsce do prezentacji nowości sztuki sakralnej, dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowoczesnej techniki w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej.
Targi LUBSACRO to bogata oprawa artystyczna, koncerty, panele dyskusyjne oraz konferencje o charakterze religijnym.
 

 
Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież gimnazjalną i nauczycieli do uczestnictwa w konkursie plastycznym Moja Parafia organizowanym przez Targi Lublin S.A. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej obraz kościoła, portret sylwetki księdza bądź dowolną scenę z życia parafii.

Prace można nadsyłać w dniach 22.05.2017 do 18.09.2017 roku. Rozdanie nagród nastąpi 27.09.2017 roku podczas Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas targów.
 
Więcej informacji wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową na stronie Targów LUBSACRO.
 
Kredki
Zapowiedź - nowy podręcznik dla sześciolatków
Okładka - nowy podręcznik dla sześciolatków Jezus moim przyjacielem
 
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zapowiada nowy podręcznik oraz poradnik metodyczny nauczyciela religii dla przedszkola grupa sześciolatków pod tytułem Jezus moim przyjacielem.
 
Znowelizowana ustawa o systemie oświaty przyniosła zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Od września 2017 roku wiek, od którego dziecko będzie musiało rozpocząć naukę w szkole podstawowej, to siedem lat. Pojawiła się więc grupa sześciolatków, dla których Wydawnictwo „Gaudium” przygotowuje nowy pakiet pt. Jezus moim przyjacielem, na który składa się podręcznik dla ucznia oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela religii. Pakiet przygotowywany jest od podstaw i charakteryzuje się nowoczesną grafiką i ciekawymi propozycjami zadań dla uczniów, a poradnik metodyczny przygotowany przez katechetów-praktyków może stać się znaczącą pomocą w pracy katechetycznej w szkole w sytuacji, kiedy brakuje pomocy dla sześciolatków.
 
Przewidywana dostępność sierpień 2017.
 
czytaj całość »
Informacja Komisji Wychowania Katolickiego KEP - nowa Podstawa Programowa Katechezy
Okładka folderu podręczniki
 
Informujemy, że zgodnie z decyzją Komisji Wychowania Katolickiego KEP prace nad nową Podstawą Programową Katechezy będą trwały około 2 lat. W okresie przejściowym obowiązuje Podstawa Programowa Katechezy z 2010 oraz zgodne z nią programy i podręczniki. W roku szkolnym 2017/2018 w VII klasie szkoły podstawowej stosowane będą podręczniki do I klasy gimnazjum a w roku szkolnym 2018/2019 w VIII klasie obowiązywać będą podręczniki do II klasy gimnazjum.
XVI Przegląd Pieśni Religijnej w Wojsławicach
Plakat XVI Przegląd Pieśni Religijnej w Wojsławicach

Wydawnictwo „Gaudium” zaprasza na XVI Przegląd Pieśni Religijnej w Wojsławicach. Z przyjemnością zapraszamy na wydarzenie, którego jesteśmy od wielu lat Patronem.
Przegląd rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12 w Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wojsławicach w dniu 18 czerwca 2017 r.

Przegląd Pieśni Religijnych w Wojsławicach pierwszy raz odbył się w 2001 r. i co roku wzbudza coraz większe zainteresowanie - z roku na rok Wojsławice odwiedza coraz większa grupa uczestników oraz widzów. Przegląd ma na celu pielęgnowanie i kultywowanie tradycji pieśni i piosenki religijnej, propagowanie wartości chrześcijańskich, ewangelizację przez twórczość muzyczną, a także umożliwienie wielu solistom i zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości oraz wymianę doświadczeń.

Na program składa się Msza św., przegląd pieśni religijnej w sześciu kategoriach oraz występ gościa przeglądu - szczegóły na plakacie.
 
Zapraszamy do uczestnictwa!
Wydawnictwo Gaudium - promocja książki "Kapłański testament sługi Mesjasza" - podziękowania
Promocja książki ks. Grzegorza Pawłowskiego Kapłański Testament Sługi Mesjasza 02fot. Jerzy Jacek Bojarski źródło: Niecodziennik MBP

 

Promocja książki ks. Grzegorza Pawłowskiego Kapłański Testament Sługi Mesjasza 01fot. Jerzy Jacek Bojarski źródło: Niecodziennik MBP

 

 
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” dziękuje wszystkim za liczne przybycie na spotkanie autorskie ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego (Jakbuba Hersz Grinera) promujące najnowszą książkę pod tytułem Kapłański testament sługi Mesjasza.
Promocja odbyła się w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie.

Szczególne podziękowania składamy Jego Ekscelencji Prymasowi ks. abp. Henrykowi Muszyńskiemu, Jego Ekscelencji Metropolicie Lubelskiemu ks. abp. Stanisławowi Budzikowi oraz Jego Ekscelencji ks. bp. Mieczysławowi Cisło, którzy opowiedzieli o autorze i jego pracy, nazywając go z uczuciem swoim Przyjacielem.

Dziękujemy również ks. dr. Markowi Szymańskiemu Dyrektorowi Wydawnictwa „Gaudium” oraz ks. prof. Mirosławowi S. Wróblowi, który jest redaktorem książek Księdza Infułata. Chcieliśmy również wyrazić wdzięczność Pani Monice Zając za poprowadzenie spotkania oraz Pani Wandzie Lotter za recytację fragmentów z najnowszej książki. Oprawę muzyczną zapewnił chór Carillon pod dyrekcją Pana Marka Mroza, któremu dziękujemy za uświetnienie uroczystości. Wyrażamy także wdzięczność Władzom Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie za udostępnienie sali oraz pomoc w organizacji spotkania.
Cieszymy się z obecności wszystkich gości i zapraszamy na przyszłe promocje - szanowny Autor zapowiedział powstanie kolejnej książki.

W czasie spotkania Prymas Henryk Muszyński mówił o znaczeniu wydarzeń z życia autora książki dla dialogu między judaizmem a chrześcijaństwem. Ks. dr Marek Szymański w imieniu swoim i Wydawnictwa „Gaudium” podziękował Księdzu Infułatowi za współpracę i wyraził radość, że praca społeczności Wydawnictwa mogła przyczynić się do publikacji książek księdza infułata. Reprezentanci Wydawnictwa złożyli na ręce ks. Pawłowskiego kwiaty z wyrazami szacunku i życzeniami dalszej owocnej pracy duszpasterskiej i pisarskiej. Po zakończeniu części oficjalnej można było poprosić Autora o autograf i wielu przybyłych skorzystało z tej możliwości ustawiając się w długiej kolejce.
 
Serdecznie dziękujemy!
Wydawnictwo Gaudium zaprasza na promocję najnowszej książki ks. Grzegorza Pawłowskiego
Plakat Promocja najnowszej książki ks. Grzegorza Pawłowskiego
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” ma przyjemność zaprosić na promocję książki Kapłański testament sługi Mesjasza autorstwa ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera), która odbędzie się 16 maja (wtorek) o godz. 17:00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
Szczególnym Gościem będzie ks. Prymas abp Henryk Muszyński. Oprawę muzyczną zapewni chór Carillon pod dyrekcją pana Marka Mroza.
 
Ksiądz infułat Grzegorz Pawłowski jest kapłanem Archidiecezji Lubelskiej, narodowości żydowskiej. Ocalał na Zamojszczyźnie z nazistowskiej zagłady dzięki pomocy polskich rodzin. Po wojnie przyjął chrzest. Otrzymał święcenia kapłańskie w Seminarium Duchownym w Lublinie. Od 1970 r. pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii.
Testament ks. Grzegorza Pawłowskiego jest pisany w formie poetyckiej, autor zawarł w nim historię swojego życia zanurzonego w Bogu. Spogląda na swoje dzieciństwo i kapłaństwo z perspektywy 47 lat spędzonych w Ziemi Świętej oraz jeszcze raz przemierza znane sobie szlaki ziemi zamojskiej i lubelskiej. Dzieli się również trudnymi doświadczeniami samotności, goryczy porażki, okrutnej śmierci najbliższych, głodu, tułaczki i ofiary. Książka jest świadectwem wiary w Chrystusa, w którym odnalazł sens życia i moc do przemiany własnego życia. Z poetyckich wersetów tchnie optymizm i ogromna radość wypływająca z owocnego życia.
 
Serdecznie zapraszamy!
Rozstrzygnięcie III Międzynarodowego Konkursu "Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament"

Wydawnictwo „Gaudium” ma przyjemność poinformować o rozstrzygnięciu III Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Literackiego Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament, którego byliśmy Patronem.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej lub literackiej odnoszącej się do wybranych scen z życia i działalności bł. Bolesławy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w Polsce oraz poza jej granicami. Prace napłynęły m.in. z Kazachstanu, Białorusi, Litwy, USA i Irlandii.
Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1103 prac, w tym 1000 plastycznych i 103 literackich.

Cieszymy się, że wśród laureatów znalazła się zdolna młodzież z Lublina.

W kategoria plastycznej od 14 do 16 lat wyróżnienie zdobyła Gabriela Świetlicka (Pallotyńskie Liceum Ogólnokształcące, Lublin, opiekun Jadwiga Lis), a w kategorii literackiej powyżej 16 lat zaszczytne II miejsce zajął Jarosław Mitrus (SOSW dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, Lublin, opiekun Elżbieta Czyżewska).

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.


Gabriela Świetlicka (Pallotyńskie Liceum Ogólnokształcące, Lublin, opiekun Jadwiga Lis)

Wydawnictwo Gaudium na Duszpasterskich Wykładach Akademickich 2017 w Lublinie
Stoisko na DWA 2017

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" było obecne na Duszpasterskich Wykładach Akademickich, które odbyły się w dniach 20 i 21 kwietnia w Lublinie.
Na stoisku prezentowane były nowości dla dzieci między innymi "Dzieci z Fatimy" oraz "Jan Paweł II – Rycerz Królowej Nieba" oraz pozostałe nowe publikacje wydawnictwa.
Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w zakładce Księgarnia:Dzieci z Fatimy Jan Paweł II – Rycerz Królowej Nieba Książka - Wesołe Przygody Amelki cz. 1 Wesołe Przygody Amelki cz. 2
Wydawnictwo Gaudium na Targach Książki Katolickiej w Warszawie - podziękowania

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" dziękuje wszystkim za odwiedziny na naszym stoisku oraz za uczestnictwo w spotkaniu autorskim z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem na temat Biblii Aramejskiej w trakcie Targów Książki Katolickiej zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Cieszymy się, że mogliśmy Państwu zaprezentować nasze pozycje oraz pochwalić się nowościami. Jesteśmy wdzięczni, że spotkaliśmy się z Państwa strony z zainteresowaniem, licznym odzewem oraz ciepłym przyjęciem.

XXIII Targi Wydawców Katolickich 02 XXIII Targi Wydawców Katolickich 03

Biblia Aramejska na XXIII Targach Wydawców Katolickich

Wydawnictwo "Gaudium" zaprasza na spotkanie autorskie z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem, które odbędzie się w Warszawie, 1 kwietnia 2017 r. o godzinie 17.30, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego, podczas Targów Książki organizowanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
Seria Biblia Aramejska Targum Neofiti 1 jest interesującą lekturą oraz ważną pomocą w poznawaniu Pisma Świętego zarówno dla biblistów, jak i dla szerokiego grona miłośników Słowa Bożego.

Zapraszamy do obejrzenia trzech filmów, w których wybitne osobistości przedstawiają, czemu tłumaczenie Biblii Aramejskiej wydanej przez Wydawnictwo "Gaudium" jest niezwykłe i cenne (link poniżej "czytaj całość »").

czytaj całość »
Wydawnictwo Gaudium zaprasza na Targi Książki Katolickiej w Warszawie

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM zaprasza na XXIII Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 28 marca do 2 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Szczególnie zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem, które odbędzie 1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:30 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego.

Seria Biblia Aramejska pod redakcją ks. prof. Wróbla jest innowacyjnym w skali całego świata przedsięwzięciem wydawniczym i translatorskim, dzięki czemu może stać się wzbogaceniem biblioteczki dla szerokiego grona odbiorców – biblistów, profesorów i miłośników pogłębiania wiedzy o Słowie Bożym.

Zapraszamy na VIII Międzynarodową Konferencję pt. "Postawy wobec życia", KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza wszystkich zainteresowanych sprawami obrony życia do wzięcia udziału w VIII Międzynarodowej Konferencji z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pt. "Postawy wobec życia", która odbędzie się w poniedziałek 20 marca 2017 r.

W konferencji wystąpią znani prelegenci podejmując tematykę postawy wobec życia z perspektywy różnych zawodów czy ról w społeczeństwie na przykład lekarzy, prawników, polityków czy dziennikarzy.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć sesja plakatowa „Postawy studentów z różnych krajów świata wobec ludzkiego życia”.

Konferencjom, które organizowane są co roku, nadano imię  ks. prof. Tadeusza Stycznia, następcy ks. prof. kard. Karola Wojtyły na stanowisku kierownika katedry etyki w Lublinie.

Więcej informacji TUTAJ.

Biblia Aramejska, tom II Księga Wyjścia - relacja z promocji na Zamku Lubelskim

W Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim zaprezentowano wydany przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM II tom Biblii Aramejskiej Targum Neofiti 1 - Księga Wyjścia. Składamy serdeczne podziękowania autorowi tłumaczenia ks. prof. Mirosławowi S. Wróblowi, prelegentom, a także wszystkim gościom, którzy licznie przybyli na promocję.

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli: autor tłumaczenia oraz ks. prof. Antoni Tronina, prof. Józef Fert i prof. Krzysztof Pilarczyk, a poprowadził dyskusję prof. Sławomir Żurek.

Promocję zaszczycili swoją obecnością ksiądz arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik, ksiądz biskup Mieczysław Cisło, Prezydent Miasta Lublina pan dr Krzysztof Żuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego pan dr Krzysztof Grabczuk oraz wielu znamienitych gości ze świata nauki, religii, sztuki i polityki.

 

Promocja II tomu Biblii Aramejskiej na Zamku Lubelskim 01 Promocja II tomu Biblii Aramejskiej na Zamku Lubelskim 02 Promocja II tomu Biblii Aramejskiej na Zamku Lubelskim 03

czytaj całość »
Biblia Aramejska, tom II Księga Wyjścia - promocja na Zamku Lubelskim

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” i ks. prof. Mirosław S. Wróbel zapraszają na promocję drugiego tomu Biblii Aramejskiej Targum Neofiti 1 – Księga Wyjścia, która odbędzie się na Zamku Lubelskim 7.03.2017 r. o godz. 18.00.

W czasie promocji będzie miał miejsce między innymi panel dyskusyjny z udziałem ks. prof. Antoniego Troniny (KUL), prof. Józefa Ferta (KUL) i prof. Krzysztofa Pilarczyka (UJ) poprowadzony przez prof. Sławomira Żurka (KUL).

Biblia Aramejska stanowi podstawę do pełniejszych studiów nad Słowem Bożym, dzięki umieszczeniu obok siebie tekstów w języku polskim i aramejskim, bogatym notom krytycznym i informacjom dotyczącym środowiska, w którym powstała.

W lekturze Biblii Aramejskiej czytelnik znajdzie komentarz do refleksji nad codziennością, praktyczne odniesienie tekstu biblijnego do konkretnych sytuacji życiowych, ale również wsparcie w lepszym zrozumieniu Pisma Świętego, historii Narodu Wybranego i pogłębionych studiach nad ekonomią zbawienia.

Pan dr Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Pan Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego objęli promocję honorowym patronatem.

Wydarzenie patronatem medialnym objęły Radio eR, Polskie Radio Lublin, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, Katolickie Radio Zamość, serwis Opoka oraz TVP3 Lublin.

Publikacja została wydana dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 r.

Więcej informacji na temat publikacji - pod linkiem TUTAJ.

czytaj całość »
Zapraszamy na pielgrzymkę Bankowców na Jasną Górę

Duszpasterstwo Bankowców z Lublina zaprasza wszystkich Bankowców wraz z Rodzinami, Przyjaciółmi, a także wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Bankowców na Jasną Górę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą modlitewników i rozważań Wydawnictwa Gaudium, które pomogą w skupieniu, refleksji i prawdziwie duchowym przeżyciu pątniczego szlaku na Jasną Górę - TUTAJ.

Dokładny program pielgrzymki i dodatkowe informacje można znaleźć w ulotce poniżej.

Ulotka XXXII Ogólnopolskiq Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę strona 01Ulotka XXXII Ogólnopolskiq Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę strona 02

Zapraszamy na "Oratiorum na Boże Narodzenie" w Lublinie

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, w związku z obchodami 40. rocznicy swojego powstania, serdecznie zaprasza na „Oratorium na Boże Narodzenie” Jana Sebastiana Bacha. Kompozycja zostanie wykonana w archikatedrze lubelskiej w najbliższy czwartek 15 grudnia 2016 r. o godzinie 20.00. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli metropolita lubelski abp Stanisław Budzik oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
Oprócz prezentacji muzycznej dzieła J.S. Bacha, odbędzie się również prezentacja najnowszej publikacji – albumu „Archikatedra lubelska”. Album, obok fotografii, zawiera słowo metropolity lubelskiego oraz artykuły opisujące m.in. historię badań archeologicznych i prac konserwatorskich prowadzonych w archikatedrze. Został wydany dzięki wsparciu Miasta Lublina w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 r.

Ponadto Wydawnictwo „Gaudium” serdecznie zaprasza w dniach 10–15 grudnia 2016 do archikatedry na wystawę prezentującą historię Wydawnictwa oraz jego dorobek.

Zapraszamy na "Oratorium na Boże Narodzenie", 15.12.2016

„Oratorium na Boże Narodzenie” (niem. „Weihnachtsoratorium”) składa się z sześciu kantat lirycznych, dźwiękowych rozważań połączonych recytatywami (pośredni rodzaj pomiędzy deklamacją a śpiewem), które czerpiąc treści z Ewangelii św. Mateusza i św. Łukasza, opowiadają historię narodzin Syna Bożego. Jest dosyć nietypowe pod względem strukturalnym, bo obejmuje kilka części, które miały być wykonywane osobno. Pierwsza część opisuje narodziny Jezusa, druga – objawienie pasterzom, trzecia – adorację pasterzy, czwarta – obrzezanie Jezusa i nadanie Mu imienia, piąta – podróż mędrców ze wschodu, szósta – adorację mędrców. Dzieło należy do grupy trzech oratoriów (na Boże Narodzenie, na Wielkanoc i na Wniebowstąpienie), napisanych pod koniec twórczej działalności Bacha w latach 1734–1735 z okazji najważniejszych świąt religijnych.

Jesteśmy organizatorem tego wydarzenia z okazji jubileuszu 40-lecia swojego istnienia. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy znakomitych artystów, którzy swoim artystycznym kunsztem uświetnią tę uroczystość. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli metropolita lubelski abp Stanisław Budzik oraz Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk. Przedsięwzięcie muzyczne zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublina w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 r. Od strony medialnej wsparli nas TVP Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio eR, Radio RMF Classic, "Gość Niedzielny", Katolicka Agencja Informacyjna. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, współpracowników i mieszkańców Lublina na to wydarzenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl