Podręczniki
Okładka - nowy podręcznik dla sześciolatków Jezus moim przyjacielem
 
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zapowiada nowy podręcznik oraz poradnik metodyczny nauczyciela religii dla przedszkola grupa sześciolatków pod tytułem Jezus moim przyjacielem.
 
Znowelizowana ustawa o systemie oświaty przyniosła zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Od września 2017 roku wiek, od którego dziecko będzie musiało rozpocząć naukę w szkole podstawowej, to siedem lat. Pojawiła się więc grupa sześciolatków, dla których Wydawnictwo „Gaudium” przygotowuje nowy pakiet pt. Jezus moim przyjacielem, na który składa się podręcznik dla ucznia oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela religii. Pakiet przygotowywany jest od podstaw i charakteryzuje się nowoczesną grafiką i ciekawymi propozycjami zadań dla uczniów, a poradnik metodyczny przygotowany przez katechetów-praktyków może stać się znaczącą pomocą w pracy katechetycznej w szkole w sytuacji, kiedy brakuje pomocy dla sześciolatków.
 
Przewidywana dostępność sierpień 2017.
 

 


 

Okładka folderu podręczniki
 
Informujemy, że zgodnie z decyzją Komisji Wychowania Katolickiego KEP prace nad nową Podstawą Programową Katechezy będą trwały około 2 lat. W okresie przejściowym obowiązuje Podstawa Programowa Katechezy z 2010 oraz zgodne z nią programy i podręczniki. W roku szkolnym 2017/2018 w VII klasie szkoły podstawowej stosowane będą podręczniki do I klasy gimnazjum a w roku szkolnym 2018/2019 w VIII klasie obowiązywać będą podręczniki do II klasy gimnazjum.

 


 

Seria podręczników do nauki religii "Z Bogiem na ludzkich drogach" prezentuje treści katechizmu Kościoła katolickiego w zupełnie nowej formie. Jej atutami są barwne, starannie dobrane ilustracje oraz ciekawe, twórcze zadania, zachęcające młodszych chrześcijan do otwarcia się na przygodę duchową z Jezusem.

Podręczniki i zestawy ćwiczeniowe dla uczniów (karty pracy na cały rok szkolny), metodyki dla nauczycieli, z bardzo szczegółowymi i przejrzystymi konspektami katechez oraz planami pracy wsparte są pomocami multimedialnymi w postaci m.in.: filmów, teledysków, prezentacji, map cyfrowych.

Oprogramowanie do tablic interaktywnych, elektroniczna wersja podręczników w formie multibooków i dodatkowe katechezy stanowią integralną część tej nowoczesnej serii.

Treści zawarte w podręcznikach konsultowano z przedszkolakami i uczniami, dlatego są one dostosowane do wieku odbiorców. Na bieżąco uzupełnia się je o uwagi katechetów i rodziców, o ile są merytorycznie uzasadnione.

Karty pracy dla młodszych dzieci zawierają szereg udogodnień, m.in. kolorowe naklejki.

W sezonie podręcznikowym Wydawnictwo organizuje promocje sprzedażowe dla swoich Klientów. Ponadto prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową, oferując swoim Odbiorcom korzystne warunki handlowe.

Elastyczne i sprawne działania Wydawnictwa Gaudium jako producenta i dystrybutora podręczników sprawiają, że nasza seria cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.gaudium.pl i www.kulkat.pl

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl