O nas

„W służbie Słowa” – to misja Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM, dlatego przez ostatnie 40 lat publikowało ono przede wszystkim książki niezbędne w katechizacji i duszpasterstwie. Oferta jednak była i jest stale rozszerzana o literaturę popularnonaukową, albumy, bajki dla dzieci i publikacje z różnych dziedzin.

Wydawnictwo ma zdigitalizowane studio redakcyjne, nowoczesną drukarnię oraz własną księgarnię.

GAUDIUM współpracuje ze znakomitymi autorami, redaktorami, grafikami i fotografami. Książki Wydawnictwa były wielokrotnie doceniane i nagradzane. W ostatniej dekadzie zostały uhonorowane m.in. dwoma Feniksami (najwyższą nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich) oraz wieloma wyróżnieniami w tym również SWK.

Oprócz wydawania i drukowania własnych publikacji GAUDIUM świadczy usługi klientom zewnętrznym – również drogą elektroniczną. Wykonujemy redakcję, korektę, druk i oprawę.

Uczestniczymy też w życiu społeczności archidiecezji lubelskiej poprzez wspieranie inicjatyw duszpasterskich i kulturalnych takich jak: festiwale, koncerty, konkursy, loterie, spotkania autorskie, festyny parafialne.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM prawnie zostało usankcjonowane 15 grudnia 1976 r. przez biskupa Bolesława Pylaka jako Lubelskie Wydawnictwo Diecezjalne. W 2000 r. firma zmieniła nazwę na obecną. W 2014 r. sprowadzono do kaplicy Wydawnictwa relikwie bł. Ignacego Kłopotowskiego, patrona prasy i wydawnictw katolickich, któremu pracownicy w szczególny sposób powierzają troskę o apostolstwo słowem drukowanym i swoje rodziny.

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl